W istocie NIVEA BABY delikatna oliwka pielęgnacyjna 200 ml -przed użyciem poznaj się z dołączoną ulotką a także zapytaj farmaceutę

dziecko

dzieci

Nivea to także jeden z tych do opisania. Uzupełnijmy, że Nivea to coś o czym warto powiedzieć. Czyli leczmy się póki jest czas, bo koniecznie musimy doskonale pamiętać o swoistym zdrowiu bo to jest to co mamy najważniejszego.
  Bezpieczeństwo

Nie zawiera konserwantów, alkoholu i barwników
Produkt powstał przy współpracy pediatrów i dermatologów
Bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzone w badaniach klinicznych i dermatologicznych
Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz atest PZH.

  Działanie

Dzięki formule wzbogaconej olejkiem migdałowym nawilża i intensywnie pielęgnuje skórę dziecka, pozostawiając ją miękką, gładką i elastyczną.
Idealna do masażu maluszka.
Polecana dla kobiet w ciąży.

  Opis
NIVEA BABY oliwka pielęgnacyjna – skutecznie nawilża i intensywnie pielęgnuje delikatną skórę.

——–Dalej nie należy wnikać azaliż to nie ma większego znaczenia. Pomiń to.—–***–
Uwaga: nivea możesz kupić w aptece internetowej
  Bezpieczeństwo

Nie zawiera konserwantów, alkoholu i barwników
Produkt powstał przy współpracy pediatrów i dermatologów
Bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzone w badaniach klinicznych i dermatologicznych
Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz atest PZH.

  Działanie

Dzięki formule wzbogaconej olejkiem migdałowym nawilża i intensywnie pielęgnuje skórę dziecka, pozostawiając ją miękką, gładką i elastyczną.
Idealna do masażu maluszka.
Polecana dla kobiet w ciąży.

  Opis
NIVEA BABY oliwka pielęgnacyjna – skutecznie nawilża i intensywnie pielęgnuje delikatną skórę.

Ale pomyślmy teraz o czym innym… dzieci.
Jest jeszcze jedna kwestia. Ciąża w wieku 47 lat wiązałaby się z bardzo dużym ryzykiem wad genetycznych u płodu, a wtedy stanęłabyś przed dylematem, co zrobić, jeśli rozwijający się płód ma letalną (powodującą śmierć lub nieodwracalne zmiany) wadę.
Myślę więc, że jeśli naprawdę pragniesz jeszcze być matką, bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego partnera, będzie rozważenie adopcji. Adoptowaną pociechę będziesz przecież kochać tak samo, jakbyś ją urodziła. Trzymam kciuki. Po nagromadzeniu określonej ilości (objętość fizjologiczna wynosi ok. 250-300 cm3) mocz zostaje wydalony na zewnątrz poprzez cewkę moczową w trakcie oddawania moczu.
Funkcja pęcherza moczowego, pozornie prosta, jest bardzo skomplikowana, ponieważ – ze względu na regularne oddawanie moczu – niezbędne jest poprawne anatomiczne funkcjonowanie różnych elementów neuromięśniowych oraz doskonała kontrola i skoordynowanie przez ośrodki nerwowe wielu odruchów. Zwykły cykl oddawania moczu jest regulowany przez układ nerwowy współczulny, przywspółczulny i somatyczny.
Cewka moczowa, która jest ważnym ogniwem układu, jest zagrożona przede wszystkim dwoma infekcjami: bakteryjnym zakażeniem układu moczowego oraz nierzeżączkowym zapaleniem cewki. Cewka moczowa, przewód odprowadzający mocz z pęcherza moczowego na zewnątrz. Dotyka zarówno dzieci, jak też dorosłych. Charakterystyczne cechy tej choroby to ból, wyciek z ucha, uczucie zatkania ucha oraz osłabienie słuchu. Dawniej, gdy nie znano antybiotyków, zdarzały się bardzo groźne i częste powikłania doprowadzające nawet do utraty słuchu lub zakażenia opon mózgowych.
Zapalenia ucha środkowego dzielimy na ostre i przewlekłe.
O ostrym zapaleniu mówimy, gdy czas trwania choroby ogranicza się do 3 tygodni.

Ale pomyślmy teraz o czym innym… dzieci. Trzymam kciuki.
Masz problem? Napisz do naszego eksperta!
Dr n. med. Krzysztof Nowosielski Asystent w Klinice Ginekologii i Położnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Garść danych na zbliżony temat, ale też poniekąd o dzieci. Zwykły cykl oddawania moczu jest regulowany przez układ nerwowy współczulny, przywspółczulny i somatyczny.
Cewka moczowa, która jest ważnym ogniwem układu, jest zagrożona przede wszystkim dwoma infekcjami: bakteryjnym zakażeniem układu moczowego oraz nierzeżączkowym zapaleniem cewki. Cewka moczowa, przewód odprowadzający mocz z pęcherza moczowego na zewnątrz. U kobiety długości od 4 do 5 cm, uchodzi do przedsionka pochwy (zatoki moczowo-płciowej). U mężczyzny jest znacznie dłuższa. O przewlekłym zapaleniu mówimy, gdy czas choroby przekracza 3 miesiące. Przyczyną przewlekłego zapalenia ucha środkowego jest niewyleczone do końca ostre zapalenie. Wyróżnia się też postać podostrą, której czas trwania jest pośredni (od 3 tygodni do 3 miesięcy).
Ostre zapalenie ucha środkowego.
Ostre zapalenia ucha środkowego zdarzają się głównie u dzieci, jednak zapadają na nie również dorośli. Objawy to ból ucha, uczucie napięcia i pełności w uchu.
U kobiety długości od 4 do 5 cm, uchodzi do przedsionka pochwy (zatoki moczowo-płciowej). U mężczyzny jest znacznie dłuższa. W stanie niepobudzenia prącia, w którym przebiega, długość jej wynosi ok. 18 cm. Rozpoczyna się ujściem wewnętrznym w dnie pęcherza, tak samo jak u kobiety, następnie przechodzi przez gruczoł sterczowy, gdzie uchodzą do niej drogi płciowe i od tego miejsca jest przewodem moczowym i płciowym. Następnie po przejściu przez przeponę moczowo-płciową wchodzi w skład prącia, przebiegając w ciele jamistym (gąbczastym).
Dlatego dzieci to całkiem ciekawy produkt. Objawy to ból ucha, uczucie napięcia i pełności w uchu. Pacjent często gorzej słyszy chorym uchem. Pojawiają się też objawy ogólne, takie jak gorączka, u dzieci często wysoka, dochodząca nawet do 40 stopni Celsjusza, oraz uczucie ogólnego rozbicia. U niemowląt objawy są niecharakterystyczne – bezsenność, drażliwość, płacz, brak apetytu, wysoka temperatura, rzadziej nasilający się katar, czasami wymioty i biegunka.

18 cm. Rozpoczyna się ujściem wewnętrznym w dnie pęcherza, tak samo jak u kobiety, następnie przechodzi przez gruczoł sterczowy, gdzie uchodzą do niej drogi płciowe i od tego miejsca jest przewodem moczowym i płciowym. Następnie po przejściu przez przeponę moczowo-płciową wchodzi w skład prącia, przebiegając w ciele jamistym (gąbczastym). Ujście zewnętrzne cewki znajduje się na żołędzi prącia. Cewka moczowa – (męska i żeńska) przy przejściu przez przeponę moczowo-płciową ma zwieracz prążkowany.
Pierwsza przypadłość – zakażenie układu moczowego – jest pojęciem bardzo szerokim.
Często potrzebny antybiotyk.
Za pierwotne zakażenia ucha w przeważającej części odpowiedzialne są wirusy. Powodują one jednak powstawanie wysięku, który nadkażają bakterie – zagęszczony wysięk jest pożywką dla bakterii. Stąd dużą rolę w leczeniu odgrywają antybiotyki.

Dodajmy jeszcze kilka zdań na podobny temat, ale cały czas nieco o dzieci. Ujście zewnętrzne cewki znajduje się na żołędzi prącia. Cewka moczowa – (męska i żeńska) przy przejściu przez przeponę moczowo-płciową ma zwieracz prążkowany.
Pierwsza przypadłość – zakażenie układu moczowego – jest pojęciem bardzo szerokim. Określa się tak stany zakażenia tego układu nie lokalizując, gdzie nastąpiły, a dotyczą całego zespołu organów – także cewki. Ich zastosowanie pozwala uniknąć powikłań. Dzięki antybiotykoterapii przebieg ostrego zapalenia uchu środkowego wygląda odmiennie od spotykanego dawniej zapalenia przebiegającego w postaci ropnego wysięku gromadzącego się w jamie bębenkowej. Obecnie większość zapaleń to zapalenia z wysiękiem surowiczym lub bez wysięku. Dodatkowo stosowane jest leczenie objawowe: przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz obkurczające błonę śluzową nosa.
Uszkodzenie błony bębenkowej
Zamyka ona przewód słuchowy, oddzielając w ten sposób ucho zewnętrzne od ucha środkowego. Błona bębenkowa jest cienka i łatwo można ją uszkodzić.
Największa liczba zachorowań przypada na okres noworodkowy i niemowlęcy. Częściej chorują dziewczynki, czemu sprzyja krótka cewka moczowa, przez którą wnikają bakterie. U młodszych dzieci choroba może rozwijać się bezobjawowo albo te objawy są nietypowe. W pierwszej fazie mogą się jedynie pojawić bakterie w moczu. Dopiero potem mogą zaniepokoić stany podgorączkowe, wymioty, biegunka, gorszy apetyt, ale nadal nie są to objawy wskazujące jednoznacznie na przyczynę dolegliwości ulokowaną w układzie moczowym.
Dlatego dzieci to całkiem kontrowersyjny produkt.
Uszkodzenie błony bębenkowej
Zamyka ona przewód słuchowy, oddzielając w ten sposób ucho zewnętrzne od ucha środkowego. Błona bębenkowa jest cienka i łatwo można ją uszkodzić. Najczęściej uraz jest efektem niewłaściwej higieny – np. wkładamy głęboko w przewód słuchowy waciki na patyczku, by usunąć nadmiar woskowiny, kurz, pył, a tymczasem waciki takie służą jedynie do mycia zakamarków małżowiny usznej. Bywa również, że chcemy się podrapać w uchu, np. ołówkiem, spinaczem biurowym i przebijamy błonę.
W ostrym przebiegu choroby potwierdzenie rozpoznania opiera się na wynikach badań laboratoryjnych (badanie ogólne moczu oraz bakteriologiczne, czyli tzw. posiew) a także USG jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem nerek i dróg moczowych.
Przyczyną zła są w większości bakterie wchodzące w skład prawidłowej flory jelitowej człowieka. Za 75-80 procent wszystkich zakażeń odpowiada pałeczka okrężnicy (E.coli). wkładamy głęboko w przewód słuchowy waciki na patyczku, by usunąć nadmiar woskowiny, kurz, pył, a tymczasem waciki takie służą jedynie do mycia zakamarków małżowiny usznej. Bywa również, że chcemy się podrapać w uchu, np. ołówkiem, spinaczem biurowym i przebijamy błonę. Do urazu może także dojść wtedy, gdy do ucha dotrze silna fala akustyczna, np. po wybuchu petardy.
Objawy
W momencie pęknięcia błony bębenkowej natychmiast odczuwa się silny ból, który się utrzymuje.

Co jeszcze, nie tylko w temacie dzieci.coli). W pozostałych przypadkach winę ponoszą bakterie gramm-ujemne: Proteus, Klebsiella, Enterobacter, Pseudomonas. Wśród bakterii gramm-dodatnich przyczyną zakażeń bywa najczęściej paciorkowiec kałowy (Enterococcus)i gronkowiec biały (Staphylococcus albus). Zakażenia grzybicze w ostatnim czasie, z racji powszechnego stosowania antybiotyków, zdarzają się coraz częściej.

I dlatego dzieci to całkiem ciekawy produkt. po wybuchu petardy.
Objawy
W momencie pęknięcia błony bębenkowej natychmiast odczuwa się silny ból, który się utrzymuje.
Postępowanie
Lekarze czasami próbują pobudzić specjalnymi preparatami błonę bębenkową do regeneracji, jednak częściej konieczne jest operacyjne zszycie powstałej dziury.
Czyrak przewodu słuchowego
To miejscowy, ropny stan zapalny przewodu słuchowego. Zwykle wywołują go bakterie.
Objawy
Ból, który się nasila wtedy, gdy czyrak się powiększa i powoli wypełnia ropną wydzieliną.

Co jeszcze, nie tylko w temacie dzieci.
Wśród zakażeń bakteryjnych coraz częściej obecnie spotyka się przypadki zapalenia nierzeżączkowego cewki moczowej u mężczyzn i kobiet w okresie aktywności płciowej, spowodowane chlamydiami. Rzadziej jest ono wynikiem zstępującego zakażenia bakteryjnego lub toksycznego działania szkodliwych substancji wydalanych wraz z moczem.
Z punktu widzenia klinicznego może to być:
• zapalenie ostre,
• zapalenie przewlekłe.
Objawy
Zazwyczaj występuje bolesne, częste parcie na mocz, połączone każdorazowo z oddawaniem niewielkiej ilości moczu. Zapaleniu może towarzyszyć gorączka. Podczas oglądania gołym okiem mocz może nie wykazywać zmian.
Zwykle wywołują go bakterie.
Objawy
Ból, który się nasila wtedy, gdy czyrak się powiększa i powoli wypełnia ropną wydzieliną.
Postępowanie
Lekarz zleca doustny antybiotyk. Czyrak najczęściej się nacina, aby usunąć z niego ropną treść i charakterystyczny, tzw.
Niekiedy jednak, zwłaszcza przy krwotocznym zapaleniu pęcherza moczowego, mocz może wyglądać jak popłuczyny mięsne.
Badaniem laboratoryjnym moczu stwierdza się w nim niewielkie ilości białka oraz dość liczne krwinki białe, mniej liczne krwinki czerwone oraz złuszczone komórki nabłonka i bakterie.
Podkreślić należy, że niezmiernie ważne jest skuteczne likwidowanie wszelkich stanów zapalnych dolnego odcinka dróg moczowych i niedopuszczenie do trwałego w nich zapalenia w postaci utajonej, bezobjawowej, przewlekłej. Nie dając początkowo żadnych objawów klinicznych proces zapalny może skrycie szerzyć się wstępująco przez moczowody na miedniczki nerkowe i odmiedniczkowo na nerki, a następnie zamanifestować się poważniejszym zaostrzeniem i niewydolnością nerek w niepożądanych okresach (np. u kobiet ciężarnych) lub być źródłem opornego na leczenie septycznego zakażenia ogólnoustrojowego, czyli posocznicy, albo doprowadzić nawet do mocznicy.
Na zakażenie układu moczowego częściej narażone są kobiety. Po oczyszczeniu ucha silny ból natychmiast ustępuje.
Ucisk korka woskowinowego
Woskowina z przewodu słuchowego kruszy się i wydobywa na zewnątrz. Wystarczy codziennie umyć uszy ciepłą wodą i mydłem czy płynem do kąpieli. Niestety, niektóre osoby (zwykle w starszym wieku) cierpią na nadprodukcję woskowiny.
Poczytaj więcej:
na odchudzanie.

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: